Webová analytika

 Analýza webu je měření, sběr, sledování a vyhodnocování internetových dat za účelem porozumění a optimalizace webu. Je to základní předpoklad jak zvednout návštěvnost webu, zvýšit konverze, vybrat vhodné marketingové kanály a díky tomu nastavit správný marketingový mix jenž je základem  k splnění marketingových cílů konkrétního webu nebo internetového obchodu. 

Začněte vydělávat!

Webová analytika dokáže zvýšit váš zisk. Pomocí nástrojů webové analytiky dokáži vysledovat uživatele, které oslovuje vaše reklama i návštěvníky vašich stránek a jejich chování. Na základě těchto informací pak dokážu poladit web i celou marketingovou kampaň tak, abych snížil vaše náklady a zvýšil očekávaný zisk.

Čím měřit?

Webová analytika se dá v dnešní době dělat celou řadou placených i neplacených aplikací a nástrojů. Efektivitu internetového marketingu můžeme dnes analyzovat pomocí celé řady nástrojů jako je Webtrends, Omniture, Google Analytics, SiteCatalyst, Coremetrics, Unica, apod. Každý nástroj je vhodný na něco jiného.

S přístupem a výstupem

Při dlouhodobější spolupráci poskytuji svým zákazníkům přístup do jejich účtu v analytických nástrojích. Díky tomuto přístupu můžete svůj web sledovat a kontrolovat tak výsledky mého snažení. Tyto nástroje vám zůstanou i v případě, že se naše společné cesty rozdělí a vy si tak budete moc analyzovat web sami.